rreth nesh
historiku kantinËs
zanafilla
vlerËsime
produktet
 
  konjak
  raki
  fërnet
  ponē
album
markat & patentat
të rejat e fundit
kontaktet
... kliko në foto për me shumë informacion
Pijet Tona, Fėrnet "ADOL" dhe Fėrnet "ADOL" Special, janė produkte cilėsore e tė pasura nė shije, me karakteristikė pėrdorimin e ekstrateve tė bimėve tė florės shqiptare e tė huaj.

Mostra Fėrnet "ADOL" dhe Fėrnet "ADOL" Special , prodhim i vitit 2004, nė bazė tė analizave fiziko-kimike dhe organo shqisore, rezulton si mė poshtė:

TREGUESIT ORGANO SHQISORË :

Pamja : Lëng i kthjellët pa turbullirë e lëndë të huaja
Ngjyra : Kafe e errët
Aroma : Karakteristike e pijes fernet. Pa erė tė huaj.
Shija : Karakteristike e pijes. Pa shije të huaj.

TREGUESIT FIZIKO KIMIKË:

1
Alkoli etilik i shprehur
% në vëllim në 20 gradë C
jo me pak se 40
2
Ekstrakti i pėrgjithshėm
i shprehur nė gram/litėr
jo më pak se 15
3
Pėrmbajtja e metaleve tė rėnda
e shprehur nė mg/lit
jo më shumë se
4
Bakri (CU)
I shprehur në mg/lit
jo më shumë se 5
5
Hekuri (FE)
I shprehur në mg/lit
jo më shumë se 1
6
Zinku (ZN)
I shprehur në mg/lit
jo më shumë se 5
5
Plumbi (PB)
I shprehur në mg/lit
jo më shumë se 0.2
6
Arseniku (AS)
I shprehur në mg/lit
jo më shumë se 0.2
 

PËRFUNDIME : (referuar mostrës dhe rezultateve të analizave)

Mostra ėshtė brėnda normave tė standartit shqiptar (STASH 2124 - 87).
Produkti ėshtė i vlefshėm pėr konsum njerėzor.


 
Terms and Conditions  /  Privacy Statement  / Linke te tjere  / Ndihma  / Harta
Deizajni: Vatra / Programimi: ShqiperiaCom / © 2005 ADOL Shpk
eXTReMe Tracker